Drodzy Przyjaciele,

Drugi weekend cyklu UPHILL MTB BESKIDY 2014 już za nami. Tym razem walczyliśmy na etapach czeskich. W obu wyścigach na starcie ponownie stanęła rekordowa dla tych edycji liczba zawodników: w Bystrzycy – 144 /w ubiegłym roku – 110/, a w Wędryni – 112 /w ubiegłym roku – 111/.

Bystrzyca przywitała nas pięknym słońcem. Start i biuro zawodów ponownie umieściliśmy w parku nad rzeką Hluchova w ośrodku Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego.  Wyścig na 10 kilometrowej trasie  wygrał Darek Batek z czasem 32:15 , a wśród Pań najlepsza była Ewa Karchniwy z czasem 44:09. Nagrody dla najlepszego Polaka, Czecha i Słowaka „zgarnęli” Darek Batek, Vlasta Cichy i Lubomir Cabuk. Jak zwykle w Bystrzycy wyścig przywitał i później na Ostrym wręczał z nami nagrody nasz przyjaciel – wicestarosta gminy Roman Wróbel /sportowiec – wicemistrz świata w kulturystyce, kolarz, aktor, orator/.

Na starcie najtrudniejszego wyścigu cyklu w Wędryni powitał nas kolejny nasz przyjaciel z drugiej strony granicy, kolarz – Boguś Raszka – wicestarosta gminy.  Tak jak dzień wcześniej wyścig wygrał Darek Batek z czasem 40:19, a wśród pań na najwyższym stopniu pudła ponownie stanęła Ewa Karchniwy z czasem 54:59. Nagrody specjalne Nutrenada tym razem wręczyliśmy najlepszym paniom: Polce – Ewie Karchniwy, Czeszce – Karin Kurovej i Słowaczce – Martinie Cabukovej. Na szczycie Czantorii nagrody Pomagali nam wręczać starosta gminy Wędrynia – Rudolf Bilko i wicestarosta gminy Nydek – Adam Morcinek. Puchar dla zwycięzcy zawodów Darka Batka ufundowany przez Euroregion Śląsk Cieszyński okraszony oczywiście przemową w przepięknej polszczyźnie wręczył wicestarosta gminy Bystrzyca – Roman Wróbel.

Dziękuję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział w zawodach i serdecznie zapraszam w najbliższy weekend  na kończący cały cykl wyścig na Równicę.