WYŚCIG BYSTRZYCA – OSTRY

To chyba jakiś znak, którego do końca nie umiem odczytać – po raz kolejny w trakcie naszego wyścigu trafiamy na wesele. Na dodatek okazało się że Pan Młody ma na imię Zenek – na cześć naszego doskonałego niegdyś kolarza Zenona Jaskuły.Pogoda idealna do ścigania – bez deszczu, nie za ciepło, po prostu idealnie.
Na starcie stanęło 125 zawodników, co jest rekordem w historii wyścigów na Ostry.Sam wyścig przeszedł bez jakichkolwiek problemów. Zwyciężył Szymon Biel z czasem 35:11, który w 2006 roku wygrał pierwszy organizowany przez nas wyścig na Równicę. Nagrody ufundowane przez firmę Nutrend dla najlepszych kolarzy z Polski, Czech i Słowacji otrzymali Szymon Biel, Martin Sima i Matej Kufa.
W schronisku pod szczytem Ostrego czekał nas jak zawsze niezwykle przyjazny kolarzom nasz przyjaciel Zbyszek Kantor, któremu niniejszym serdecznie dziękuję za pomoc i gościnę. Serdecznie dziękuję również wicestaroście gminy Bystrzyca Romanowi Wróblowi za pomoc w przygotowaniu i organizacji wyścigu.

WYŚCIG WĘDRYNIA – CZANTORIA

Wspaniała słoneczna pogoda w niedzielę była chyba nagrodą za poprzednie lata kiedy to szczególnie w trakcie wyścigów na Czantorię było burzowo i deszczowo.
Sam wyścig był dosyć trudny organizacyjnie, ponieważ w tym roku uroczyste zakończenie zrobiliśmy na szczycie Czantorii. Po raz pierwszy wyścig miał status Międzynarodowego Pucharu Czantorii dziękiporozumieniu gmin Nydek, Wędrynia i Ustroń.Na starcie stanęło 128 zawodników, co również jest rekordem w historii wyścigów na Czantorię. Zwyciężył Piotr Wilk z czasem 43:39. Nagrody ufundowane przez firmę Nutrend dla najlepszych kolarzy z Polski, Czech i Słowacji otrzymali Piotr Wilk, Marian Mrózek, Lubomir Cabuk. Nagrody zwycięzcom wręczali Adam Morcinek – wicestarosta gminy Nydek, Rudolf Bilko – Starosta gminy Wędrynia, oraz reprezentujący Ustroń Prezes Kolei Linowej Czantoria – Czesław Matuszyński.Bardzo dziękuję również naszemu przyjacielowi kolarzowi wicestaroście gminy Wędrynia – Bogusławowi Raszka za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wyścigu.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top