Drodzy Przyjaciele,

Jak z pewnością już wiecie z zamieszczonego kilka dni temu terminarza cyklu UPHILL MTB BESKIDY 2018, 5 sierpnia, czyli dzień po zakończeniu cyklu, chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w naszej zupełnie nowej imprezie.

Pozwólcie więc, że zapoznamy Was z pierwszymi szczegółami tej inicjatywy – Międzynarodowego Polsko-Czeskiego Wyścigu Kolarskiego w formule Maratonu MTB.

Pomysł „chodził nam po głowach” już od dłuższego czasu, a teraz przyszedł czas na realizację.

Opracowaliśmy już we współpracy z naszymi czeskimi Partnerami ogólną koncepcję imprezy oraz zaprojektowaliśmy trasę pierwszej edycji. Od początku koncepcję imprezy konsultujemy z Euroregionem Śląsk Cieszyński – Tesinske Slezsko, który czyni starania zapewnienia jej finansowania od roku 2019.

Planowany cykl wyścigów jest konsekwencją wieloletniej współpracy naszego Stowarzyszenia z Euroregionem przy budowie Produktu Turystycznego MTB BESKIDY. Ze szczegółami tych wieloletnich działań, za które otrzymaliśmy wspólnie z Euroregionem otrzymaliśmy od Polskiej Organizacji Turystycznej I nagrodę za najlepszy produkt turystyczny, możecie zapoznać się w prezentacji zamieszczonej na naszych stronach www.

Jak się pewnie domyślacie Stowarzyszenie jako organizacja non-profit nie jest w stanie samodzielnie sfinansować tak dużej imprezy, stąd narodził się plan, aby w tym roku w niedzielę po piątym, finałowym wyścigu cyklu UPHILL MTB BESKIDY zaprosić Was do udziału w PROLOGU, czyli zapoznania się z trasą maratonu i pokonania jej w towarzystwie naszych Ambasadorów. Tym razem nie będzie jeszcze pomiaru czasu, klasyfikacji i nagród, ale za ukończenie Prologu będą na Was czekały premie, które zaliczycie na poczet klasyfikacji generalnej Cyklu UPHILL MTB BESKIDY 2019, oraz wiele innych niespodzianek, o których napiszemy wkrótce.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top