Piękna, słoneczna pogoda przywitała uczestników 1 edycji Beskidy MTB XCO Series pod Pilskiem w Korbielowie. Na starcie stanęło 33 kolarzy, w tym 2 kobiety i 1 juniorka młodsza. Wszyscy panowie mieli do pokonania 5 okrążeń po 2 km każde, kobiety trzy, natomiast najmłodsi – jedno. Trudna, selektywna i mocno wymagająca trasa to propozycja tylko dla najlepszych kolarzy górskich, zatem tym bardziej należą im się słowa uznania i gratulacje.

Najmłodszym uczestnikiem był Arkadiusz Hazuka, odważny zwycięzca kat. Młodzik. Dzielna Klaudia Ślepowrońska również zajęła pierwsze miejsce w kat. Juniorka młodsza. Wśród kobiet Aleksandra Podgórska z Bielawy wyprzedziła Małgorzatę Rensz z Gliwic. Patryk Adamkiewicz z Poznania i Michał Szewczyk z Cieszyna zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w kategorii Junior.

W kat. Mężczyzn 19-29 lat zwyciężył Krzysiek Pilch z Wisły (najszybszy zawodnik open), drugie miejsce zajął Patryk Mitręga z Brennej, a tuż za nim Krzysztof Jarosiewicz z Żywca.

W gronie 30-stolatków pierwszy na metę wjechał Wiesiek Legierski z Istebnej (organizator zawodów), przed Aleksandrem Jokelem z Katowic oraz Jackiem Wróblem z Bielska-Białej.

Master 2 opanował Adam Zelek z Cieszyna (1 msc.) i Tadeusz Sołek z Korbielowa (2 msc.), który dzielnie uratował honor miejscowych „górali”.

Najstarsi ale też najtwardsi zawodnicy to kategoria Masters 3, którą wygrał Mietek Berezik z Zakopanego przed Andrzejem Martynowiczem z Gliwic.

Wszyscy zawodnicy na zakończenie otrzymali specjalny gadżet pamiątkowy – upominek – skarpety kolarskie z logo cyklu i elementami promocji projektu.

Dekorację swoją osobą uświetniła pani Krystyna Jędrzejas, kierownik ośrodka Jontek pod Pilskiem, której w imieniu wszystkich zawodników i organizatora serdecznie dziękujemy za super gościnne przyjęcie.

Gratulujemy i zapraszamy ponownie, 15 września do Rajczy i 22 września do finałowej Istebnej!!