W piątek 22 kwietnia w hotelu PODIUM w Wiśle zorganizowaliśmy wspólnie z JBG2 PROFESSIONAL MTB TEAM, oraz ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie kolejne, czwarte już warsztaty „SPORT i ZDROWIE”.

Ponieważ poprzednie zajęcia cieszyły się zaskakująco dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy ponownie zaprezentować zagadnienia związane z zapobieganiem, diagnozowaniem urazów sportowych i dietetyką i suplementacją w sporcie, oraz podstawowym zestawem sportowych badań wysiłkowych.

Zajęcia poprowadzili:

– Monika Batek /firma Bateklife/ zaprezentowała możliwości systemu Functional Movement Screen (FMS), który jest zestawem prostych prób ruchowych, służących do diagnozy zdrowych, aktywnych ruchowo osób w celu oceny stopnia ryzyka wystąpienia u nich kontuzji, identyfikacji słabych ogniw łańcucha kinematycznego i dysfunkcyjnych wzorców ruchowych.

dr n. med. Henryk Noga /Sport-Klinika Żory/ omówił problematykę diagnozowania i leczenia kontuzji najczęściej występujących u osób uprawiających biegi i narciarstwo biegowe

Aleksander Nowak /firma Nutrend/ omówił podstawowe linie produktów, oraz zasady właściwego stosowania suplementacji w sporcie i diety sportowej

Oriana Kiszka /hotel Podium/ omówiła najbardziej istotne tematy związane z dietetyką sportową , oraz przedstawiła zagadnienia związane z systemem badań wysiłkowych pozwalających określić poziom wytrenowania sportowców uprawiających narciarstwo biegowe i kolarstwo MTB.

Uczestnicy zajęć mogli skorzystać po zakończonych prezentacjach z konsultacji u naszych ekspertów i poddać się testom FMS i analizie BMI.

Udział  w seminarium, konsultacje i testy były oczywiście BEZPŁATNE, a  każdy uczestnik seminarium otrzymał drobne upominki przygotowane przez firmę NUTREND.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top