START KOLARZY ZAWODOWYCH W CYKLU UPHILL MTB

W nawiązaniu do kilku pytań jakie otrzymaliśmy ostatnio wyjaśniamy:

Nasze zawody, podobnie zresztą jak znakomita większość innych tego typu imprez, od początku swojego istnienia mają charakter otwarty.

Nie przewidujemy utworzenia osobnej klasyfikacji dla zawodników posiadających licencje. W sytuacji, kiedy w naszym cyklu startują kolarze trzech i więcej narodowości, weryfikacja posiadania przez nich takowych nadmiernie skomplikowałaby naszą pracę. Nie wydaje nam się sensowne tworzenie kolejnych kategorii zwłaszcza, że znani i wybitni profesjonaliści pojawiają się na naszych imprezach sporadycznie, a już z pewnością ich wyniki w bardzo mały sposób wpływają na układ klasyfikacji generalnej cyklu.

Wydaje nam się również, że dla wielu osób startujących w naszych wyścigach możliwość zmierzenia się z zawodnikami o znanych nazwiskach jest raczej zaszczytem niż kłopotem. Nierzadko przy tym zdarza się, że kolarze zawodowi nie przyjmują nagród za zwycięstwo w wyścigu i przekazują je amatorom – tak uczynił na przykład Adrian Brzózka w edycji Równica 2012.

POMIAR CZASU

W związku koniecznością zmiany systemu pomiaru czasu w tym sezonie oraz, co się z tym wiąże, ze zmianą formularza zgłoszeniowego zapisy zostaną uruchomione na naszej stronie www.uphillmtb.pl od 7 lipca 2013. Za opóźnienie przepraszamy.

REGULAMIN 2013

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poprawionym regulaminem cyklu obowiązującym w tym sezonie, a w szczególności z paragrafami 4.9. oraz 8.4.6.

„4.9. Zapisów na imprezę można dokonywać przez Internet, wysyłając opublikowaną na stronach  www.uphillmtb.pl , www.uphillmtb.cz   kartę zgłoszeniową, a także w biurze zawodów w godzinach ogłoszonych na internetowej stronie cyklu. Dokonanie zgłoszenia przez internet nie wyklucza obowiązku osobistego zgłoszenia się w biurze zawodów w dniu imprezy. Lokalizacja biura zawodów oraz godziny jego funkcjonowania będą podane w komunikacie organizatora na stronie internetowej. Po upływie wyznaczonej godziny NIE BĘDZIE MOŻLIWA DALSZA REJESTRACJA ze względu na konieczność zapewnienia właściwego funkcjonowania systemu pomiaru czasu.”

„8.4.6. Wszyscy zawodnicy startujący w sezonie 2012 w edycji Rakova-Sagatka otrzymują dodatkowo 15 punktów do łącznej ilości punktów zdobytych w klasyfikacji generalnej cyklu w roku 2013.”

Like this post0
Go top