Drodzy Przyjaciele,

Już tylko pięć dni pozostało do rozpoczęcia kolejnej – dziewiątej już edycji naszego cyklu.

Chcemy przedstawić Wam przed startem pierwszego wyścigu na Błatnią kilka istotnych dla każdego uczestnika spraw:

  • Dzięki wsparciu sponsorów w tym sezonie będziemy mogli na każdej edycji nagradzać cztery pierwsze zawodniczki i czterech pierwszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.
  • Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej o których napiszemy w następnym komunikacie przewidujemy w tym sezonie również nagrody w klasyfikacji zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali we wszystkich wyścigach walcząc o tytuł „najwytrwalszego/najwytrwalszej”.
  • Przewidujemy, jak co roku, nagradzanie na każdej edycji najlepszych zawodniczek/ zawodników z Polski, Czech i Słowacji.
  • Przewidujemy nagradzanie na każdej edycji najmłodszego i najstarszego zawodnika/zawodniczki.
  • Specjalne nagrody przygotowują również Starostowie Wędryni, Nydku i Bystrzycy.

Istotne sprawy organizacyjne:

Zawodników, którzy chcą wystartować we wszystkich edycjach, zapraszamy do skorzystania z możliwości uzyskania stałego numeru startowego, co szczegółowo wyjaśniamy w odrębnym komunikacie [czytaj].

Wprowadzamy niewielkie zmiany w trasach wyścigów:

– w wyścigu Bystrzyca-Ostry wracamy z miejscem startu do dobrze znanego Wam Ośrodka PZKO w Bystrzycy, czyli w stosunku do dwóch ostatnich sezonów trasa wydłuża się o ok. 900m.

– w otwierającym sezon wyścigu Brenna-Bałtnia pierwszych 800 m pokonamy nadbrzeżnym bulwarem Brennicy, po to żeby w pierwszej fazie wyścigu uniknąć jazdy szosą.

Marszałek Województwa Śląskiego objął patronatem honorowym nasz cykl. Jesteśmy dumni bo jest to dowód na to że nasze usilne starania budowania „sportowych mostów PL-CZ-SK” zostały docenione.

Cieszymy się że do grona naszych partnerów dołączyła firma 7R bardzo znana i ceniona nie tylko za swoje znaczenie na rynku ale również za wspieranie kolarstwa. Jak się pewnie domyślacie będzie to miało również przełożenie na nagrody jakie otrzymacie za sportową walkę.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top