Drodzy Przyjaciele,

Po raz pierwszy w historii naszych imprez sportowych (wyścigi kolarskie, narciarskie, nartorolkowe) w trosce o bezpieczeństwo naszych zawodników zostaliśmy zmuszeni do odwołania zawodów. Mieliśmy olbrzymiego pecha, bo właśnie dziś Rakovą, gdzie chcieliśmy rozegrać drugą edycję naszego cyklu UPHILL MTB BESKIDY 2019, dotknął prawdziwy Armagedon. Kilkugodzinna burza z potworną ulewą, gradobicie  i wiatr niszczący nasze namioty, flagi, banery i nagłośnienie, to tylko drobiazg w porównaniu ze zniszczeniami w dolinie Korchan, gdzie prowadziła w 90% trasa naszego wyścigu. Połamane drzewa, zalane do połowy samochody, zalane partery domów, zniszczona i zalana czasami po kolana wodą droga zmusiły policję do zamknięcia wjazdu do doliny, co z kolei skutkowało podjęciem przez nas trudnej decyzji o odwołaniu wyścigu.

Nasz słowacki partner – klub CK BIKING RAKOVA podjął już decyzję, że opłata startowa, którą wpłacili zawodnicy zostanie przesunięta na zawody w przyszłym roku.

My z kolei jako organizator całego Cyklu podjęliśmy decyzję, że do klasyfikacji generalnej Cyklu będą liczyły się tylko trzy zaliczone przez uczestnika zawodów edycje.

 

Andrzej Nowiński

ZOBACZ VIDEO

Like this post0
Go top