Po wczorajszych zawodach do Organizatora wpłynęła skarga na temat jednej z osób uczestniczących w wyścigu, dotycząca jej zachowania podczas jego trwania. Doceniając ambicje sportowe każdego zawodnika zwracamy jednak uwagę, iż w żadnym wypadku nie usprawiedliwiają one wulgarnego zachowania wobec innych osób. Nadmieniamy również, że ani w Republice Czeskiej, ani w Polsce kolarze biorący udział w zawodach odbywających się w ruchu otwartym, nie mają pierwszeństwa przed pieszymi turystami poruszającymi się po przeznaczonych dla nich szlakach, a obrzucanie przekleństwami rodzin z dziećmi negatywnie świadczy nie tylko o osobie dopuszczającej się takiego postępowania, ale również rzutuje na opinię mnóstwa osób o całej naszej imprezie, jej organizatorze, a nade wszystko kształtuje taki stereotyp sportowca i kolarza w górach, jakiemu stanowczo się sprzeciwiamy.

Dlatego, na podstawie zapisów regulaminu, zostało udzielone upomnienie. Każde kolejne takie zdarzenie będzie skutkowało bezwzględną dyskwalifikacją. Tylko w drodze wyjątku tym razem zdecydowaliśmy, aby nie podawać do publicznej wiadomości personaliów osoby, której dotyczy niniejszy komunikat.

Zespół  Uphill MTB Beskidy

Like this post0

1 comment

  1. Grzegorz 10 sierpnia 2013 at 10:59

    A wg mnie powinno się publikować personalia takich osób. Mam dosyć chamstwa. Oczywiście z pieszymi bywa róznie. Szczególnie drażni mnie jak spacerują po ścieżkach rowerowych. No ale cóż, kulturę zachowywac trzeba zawsze.

Comments are closed.

Go top