W piątek 26 października po raz kolejny spotkaliśmy się na zorganizowanym przez STOWARZYSZENIE PROMOCJI i ROZWOJU Ustronia seminarium z cyklu „SPORT i ZDROWIE” w hotelu „MUFLON”.
W zajęciach uczestniczyło 31 osób. Jak zwykle celem zajęć było przedstawienie w przystępny i ciekawy sposób zagadnień związanych z bezpiecznym uprawianiem sportu.

Prelekcje i konsultacje prowadzili:

Dariusz Batek /firma Bateklife/ omówił zasady realizacji planów treningowych w okresach przejściowych.
Monika Batek /firma Bateklife/ zaprezentowała metodę określania stopnia ryzyka urazowości na bazie możliwości systemu Functional Movement Screen (FMS), oraz przeprowadziła 10 testów osób uczestniczących w zajęciach.
dr n. med. Henryk Noga / Klinika Nieborowice/ omówił problematykę diagnozowania i leczenia kontuzji barku u narciarzy biegowych i kolarzy.
Anna Pilch /firma Diagnostix/ przedstawiła najbardziej istotne zagadnienia związane z systemem badań wysiłkowych pozwalających określić poziom wytrenowania sportowców uprawiających narciarstwo biegowe i kolarstwo, oraz przeprowadziła kilkanaście testów BMI.
Marcin Mól /firma Molpharma/ zaprezentował konopne preparaty dla sportowców z linii MSR.
Uczestnicy zajęć mogli skorzystać po zakończonych prezentacjach z konsultacji u naszych ekspertów i poddać się testom FMS i BMI. Udział w seminarium, konsultacje i testy były BEZPŁATNE, a każdy uczestnik seminarium otrzymał drobne upominki przygotowane przez firmy NUTREND i MOLPHARMA.

Andrzej Nowiński

Like this post0
Go top